LG Electronics wprowadza swój sprzęt sieciowy na polski rynek

Karty sieciowe, koncentratory, przełączniki, routery i modemy z logo koreańskiego koncernu pojawiły się już w sprzedaży w Polsce. "Dotychczas nie oferowaliśmy produktów sieciowych"- mówi Marcin Forber...

Karty sieciowe, koncentratory, przełączniki, routery i modemy z logo koreańskiego koncernu pojawiły się już w sprzedaży w Polsce. "Dotychczas nie oferowaliśmy produktów sieciowych"- mówi Marcin Forbert, odpowiedzialny za nową serię produktów LG Electronics Polska. Sprzęt sieciowy LG powstaje przy wykorzystaniu komponentów takich firm, jak Motorola, Davicom czy Realtek. Wszystkie urządzenia obsługują podstawowe środowiska sieciowe: Windows 95/98, NT/2000, NetWare i Linux. Działają w technologiach Ethernet, FastEthernet i Gigabit Ethernet.

Rozwiązania są adresowane głównie do małych przedsiębiorstw. Przedstawiciele LG zapewniają, że są one tańsze od produktów konkurencyjnych. Atutem ma być również dożywotnia gwarancja. Przykładowe ceny produktów koreańskiej firmy to: karta sieciowa PCI 10/100 - ok. 40 zł netto, koncentrator 24-portowy (stack - 3 urządzenia) - 1065 zł netto. Najbardziej zaawansowany przełącznik 16-portowy (stack - 4 urządzenia), umożliwiający dołączenie dwóch modułów, kosztuje 4500 zł.

Firma liczy zwłaszcza na zainteresowanie urządzeniami Access Point do tworzenia sieci bezprzewodowych. Koncentrator, który umożliwia bezprzewodowe połączenie 256 klientów, jest jednocześnie łącznikiem z siecią kablową. Pozwala przesyłać dane z maksymalną prędkością 11 Mb/s. Cena koncentratora wynosi 2050 zł netto, natomiast karty do notebooków i komputerów typu desktop odpowiednio: 740 i 820 zł netto.

LG może zaoferować także modemy xDSL i modemy kablowe, jednak ich wprowadzenie na polski rynek uzależnia od zainteresowania klientów. Dystrybutorami urządzeń sieciowych LG w Polsce zostały Tech Data i Action.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200