LCD z kontrolą jasności

W ofercie Alstor pojawił się nowy 17” monitor LCD. FlexScan L550 jest pierwszym modelem z nowej rodziny Eizo PrimEdge. Nowością jest także funkcja Bright Regulator, której działanie polega na tym, że umieszczony w obudowie sensor mierzy natężenie światła w pomieszczeniu i w zależności od uzyskanego wyniku dostosowuje parametry wyświetlania obrazu.

LCD z kontrolą jasności
W jasnych, mocno oświetlonych pomieszczeniach poziom jasności jest maksymalnie wysoki, natomiast w pomieszczeniach ciemniejszych jasność jest redukowana, co sprawia, że oczy nie męczą się, a jednocześnie zmniejszony jest pobór energii. Monitor posiada również inne funkcje regulujące parametry wyświetlania obrazu znane z wcześniejszych modeli – zastosowano tu specjalny układ powodujący szybką stabilizację jasności po włączeniu lub wyjściu monitora z trybu spoczynku, jak również automatyczną kontrolę jasności. Funkcja ta wykrywa i kompensuje zmiany jasności powstałe na skutek zmian temperatury i z biegiem czasu pracy monitora.

Podstawowe parametry to: jasność 300 cd/m2, kontrast 450:1 oraz krótki czas reakcji matrycy wynoszący 16 ms.

W obudowie umieszczono zasilacz, a waga monitora wraz z podstawą to 3,9 kg.

Monitor wyposażono w wejścia cyfrowe i analogowe. Urządzenie posiada 5-letnią gwarancję, obejmującą panel i świetlówkę. Oferowane jest w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, czarnej i szaro-czarnej.

Cena monitora to 2700 zł.

Informacje:

http://www.eizo.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200