LCD z dużym kontrastem

Standardową praktyką producentów monitorów ciekłokrystalicznych staje się powoli wprowadzanie coraz to nowszych modeli tych urządzeń wyposażonych w panoramiczne matryce. Monitor LG 1770H tej tezy nie potwierdza - jest to panel o standardowych proporcjach obrazu, a mimo to zasługuje na uwagę z racji innych oferowanych parametrów, w tym współczynnika kontrastu 1600:1.

Opisywany model dysponuje matrycą LCD o przekątnej 17 cali, która umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1280 x 1024. Czas reakcji matrycy wynosi 8 ms. Jak przekonuje producent, wysoki współczynnik kontrastu obrazu zapewnia monitorowi obsługiwana przezeń technologia DFC (Digital Fine Contrast), optymalizująca kontrast i jasność. Ta ostatnia zaś w przypadku modelu LG 1770H wynosi 300cd/m2.

LCD z dużym kontrastem

LG L1770H

Monitor wyposażono w cyfrowe łącze DVI-D. Do sprzedaży detalicznej trafi pod koniec marca. Oprócz wersji 17-calowej będzie można też kupić modele z wyświetlaczami o przekątnej 19".

Zobacz również:

  • Apple wkrótce może wycofać się z produkcji paneli mini-LED

Więcej informacji: LG Poland

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200