LCD naszpikowane nowościami

Firma Eizo rozszerzyła rodzinę swych monitorów SlimEdge o kolejny model LCD. FlexScan L795 ma przekątną ekranu 19" i jest przeznaczony do zastosowań w środowiskach finansowych, gdzie istotną zaletą będzie możliwość wyświetlania obrazu z dwóch źródeł jednocześnie.

LCD naszpikowane nowościami
Monitor ma wejście analogowe i cyfrowe. Wysokiej jakości matryca wyświetla obraz o nominalnej rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli, z jasnością 250 cd/m2 i kontrastem 500:1. Kąty widzenia wynoszą 170 stopni w pionie i poziomie. Przydatny okaże się z pewnością łatwo dostępny hub USB, do którego można podłączyć bezpośrednio urządzenia peryferyjne, takie jak myszka czy klawiatura.

Bardzo cienka ramka umożliwia proste tworzenie konfiguracji wielopanelowych, a specjalnie skonstruowana podstawka, umożliwia obrócenie monitora w pionie o 90 stopni. Co więcej, dzięki funkcji ActiveRotation możliwe jest sprzętowe wsparcie dla trybu portretowego, bez potrzeby stosowania specjalistycznego oprogramowania. Specjalny, autorski układ Eizo szybko konwertuje sygnał analogowy i cyfrowy do trybu portretowego. Ponieważ wykorzystano tu dodatkowo połączenie za pośrednictwem interfejsu USB przełączenie do trybu portretowego przebiega automatycznie, bez potrzeby restartowania systemu, czy zmiany parametrów w menu OSD. Funkcja ActiveRotation przydatna jest zwłaszcza przy pracy z długimi dokumentami tekstowymi czy stronami internetowymi.

Inną nowatorską funkcją zastosowaną w modelu FlexScan L795 jest ActiveShot. Jest to opracowana przez inżynierów EIZO rozwiązanie pozwalające na jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł, dając efekt obrazu-w-obrazie. ActiveShot pracuje w dwóch trybach: standardowym, kiedy na ekranie wyświetlany jest wyłącznie obraz z drugiego źródła oraz w trybie Clip, umożliwiający wyświetlanie obrazu z drugiego komputera w dowolnie wybranej przez użytkownika części ekranu. Rozmiar i pozycję okienka można zmieniać. Istotną cechą monitora jest także 10-bitowa korekcja gamma.

Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją obejmująca panel i świetlówkę. Monitor sprzedawany jest w cenie 6440 zł.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl


TOP 200