Kwitnie rynek bezpieczeństwa w regionie EMEA

Rynek bezpieczeństwa sieciowego w regionie EMEA osiągnął w II kw. wartość 402 mln euro, co oznacza wzrost o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.- podaje firma analityczna Canalys. Na czele stawki znajduje się Cisco Systems notująca wzrost o 68 proc. Ponad 40-proc. wzrost zanotowały Juniper oraz Trend Micro. Dobry kwartał zanotował także ISS.

Kwitnie rynek bezpieczeństwa w regionie EMEA

Canalys: rynek rozwiązań bezpieczeństwa w regionie EMEA - II kw. 2004

Bezpieczeństwo należy do priorytetowych celów większości korporacyjnych departamentów informatycznych w obliczu zalewu zagrożeń zarówno nowych jak i wariantów wcześniejszych jak Mydoom, Bagle, Netsky oraz Sasser. W rezultacie omawiany rynek nie doświadczył sezonowego spadku w II kw. charakterystycznego dla całej informatycznej branży - piszą w raporcie analitycy Canalys. Jak informowaliśmy wcześniej, w I kw. rynek osiągnął wartość 404 mln euro.

Producentem numerem jeden w regionie EMEA pozostaje Cisco z udziałem rzędu 24,4-proc. (19,3 proc. rok wcześniej). Przychody lidera w II kw. sięgnęły 98,2 mln euro. Drugą pozycję zajmuje Symantec z przychodami w wysokości 65,6 mln euro i udziałem na poziomie 16,3 proc. (18,2 proc.). Spółka jest z kolei liderem w segmencie rozwiązań antywirusowych dla użytkowników końcowych, w którym cieszy się udziałem rzędu 57 proc. Trzecim producentem regionu EMEA jest Trend Micro - 33,9 mln euro, co przekłada się na 8,4-proc. udział.

Zobacz również:

Uplasowany na czwartym miejscu Check Point notuje wzrost przychodów w ujęciu rocznym o 24,5 proc. Producent ewoluuje obecnie od rozwiązań stricte programowych do oferty mieszanej zawierającej urządzenia zewnętrzne. Według wyliczeń Canalys, segment ten wzrósł w II kw. o 53 proc. sięgając 202 mln euro, dla porównania oprogramowanie wzrosło o 17 proc. Łączna wartość sprzętu stanowiła w podsumowanym okresie 50 proc. całego rynku (44 proc. rok wcześniej).


TOP 200