Kwartalne przychody Oracle blisko 9 mld USD

W drugim kwartale obrachunkowym zamkniętym z końcem listopada przychody amerykańskiego koncernu wyniosły 8,6 mld USD i były o 47 proc. wyższe niż przed rokiem. Wzrosty to w dużej mierze wynik fuzji z Sun. Tylko na linii systemów Exadata amerykański gigant zarobił ok. 2 mld USD. Zysk netto zwiększył się o 28 proc.

Na sprzedaży nowych licencji bazy danych oraz systemów biznesowych w minionym kwartale Oracle zarobił ok. 2 mld USD. To o 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zdaniem analityków tak istotny wzrost sprzedaży licencji może obrazować ożywienie na rynku oprogramowania biznesowego. Warto dodać, że na początek przyszłego roku planowana jest premiera nowego pakietu aplikacji biznesowych Fusion Applications. Głównym źródłem przychodów Oracle niezmiennie pozostają wpływy związane z usługami wsparcia technicznego oraz aktualizacjami licencji. Przychody Oracle z tego tytułu sięgnęły ok. 3,6 mld USD. Oznacza to wzrost o 12 proc. w skali roku.

Natomiast przychody Oracle z tytułu sprzedaży rozwiązań sprzętowych w drugim kwartale finansowym wyniosły ok. 1,1 mld USD. Wpływy związane ze wsparciem technicznym dla takich systemów to kolejne 641 mln USD. Przedstawiciele kierownictwa Oracle podkreslają m.in. zamiar rozszerzenia oferty koncernu w zakresie wysokowydajnych rozwiązań serwerowych. Oracle chce bezpośrednio konkurować z koncernem HP. W realizacji tego planu pomóc ma m.in. postawa Marka Hurda, byłego dyrektora generalnego HP, od września zatrudnionego na stanowisku wiceprezesa Oracle.

Czytaj też:

Którego producenta oprogramowania zechce kupić HP?

Oracle okradziony na 0,3 mln USD

Były wiceprezes Oracle pokieruje firmą Infor

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200