Kupujemy.pl ma inwestora

Czeska spółka Retail Info, której udziałowcem jest fundusz MCI, podpisała umowę z polską firmą ANT Sp z. o. o., w wyniku które obejmie 45% udziałów w polskiej spółce. ANT jest właścicielem porównywarki cen Kupujemy.pl. Inwestycja ma na celu wprowadzenie usług ANT na rynek czeski i słowacki oraz uruchomienie sprzedaży produktów fimy Retail Info w Polsce.

Advanced Network Technologies Sp. z o.o. (ANT) jest właścicielem porównywarki cen kupujemy.pl, która zawiera bazę cen z ponad 700 polskich sklepach internetowych.

Retail Info jest właścicielem serwisów zakupowych AkcniCeny.cz oraz Zlecnene.sk. W styczniu w firmę zainwestował polski fundusz inwestycyjny MCI.

Firmy Retail Info i ANT zamierzają zacieśnić współpracę. "Z pomocą MCI firmy będą zmierzać do przyszłej fuzji, której następstwem będzie sprzedaż udziałów MCI inwestorowi strategicznemu lub wejście na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w latch 2009 - 2010", czytamy w komunikacie MCI.

Serwis kupujemy.pl miał w lipcu 169 tys. użytkowników i zasięg 1,23% (dane za Megapanel/PBI). Najpopularniejsza w Polsce porównywarka cen - Ceneo.pl - miała w lipcu 1,6 mln użytkowników i zasięg 11,66%.


TOP 200