Kupując firmę Luxtera Cisco potwierdza, że stawia na fotonikę

Korporacja poinformowała, że kupiła za kwotę 660 mln USD firmę Luxtera, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń bazujących na krzemowej fotonice.

W opinii analityków jest ze wszech miar trafiony wybór, ponieważ to właśnie dzięki tej technologii będzie się można w przyszłości uporać z ogromnym wzrostem ruchu IP. Świadczą o tym słowa Davida Goeckeler’a, odpowiedzialnego w Cisco za rozwój urządzeń sieciowych i bezpieczeństwo. Komentując przejęcie firmy Luxtera, powiedział: „To dzięki technologii fotonicznej będziemy mogli w ciągu najbliższych czterech lat poradzić sobie z lawiną danych, która zalewa systemy IT. W połączeniu z naszym doświadczeniem technologia ta pozwoli nam budować najszybsze i najbardziej wydajne sieci na świecie".

A będą one musiał obsługiwać rzeczywiście lawinę danych biorąc pod uwagę przewidywania mówiące, że do 2022 roku ruch IP na całym świecie potroi się i sieci będą wtedy musiały obsłużyć w ciągu dwunastu miesięcy 4,8 zetabajtów danych.

Zobacz również:

  • Microsoft przeniesie ekspertów AI z Chin do Kanady
  • Przyszłość to multicloud. Wnioski z Cisco 2023 Global Networking Trends Report

Cisco twierdzi, że rozproszone środowiska chmurowe, aplikacje mobilne i sieci IoT obciążają w niespotykanym dotąd stopniu istniejącej infrastruktury komunikacyjne oraz że połączenie możliwości obu firm w zakresie optyki 100GbE/400GbE, technologii krzemowej i procesorowej, pozwoli jej budować sieci zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz niezawodności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200