Kuchenkoakwarium, czyli komputer

Jak sprawić, żeby nasi koledzy pozazdrościli nam komputera? Procesor pracujący z częstotliwością trzech gigaherców, bardzo wydajna karta graficzna, nawet chłodzenie wodne - to na niewielu robi już wrażenie. Dlatego japońska firma LUBIC postanowiła pójść dalej i zaszokować użytkowników projektem obudowy.

Kuchenkoakwarium, czyli komputer

Obudowa LUBIC

Obudowa stworzona przez LUBIC przypomina skrzyżowanie niewielkiej kuchenki z akwarium - przedstawiciele firmy twierdzą, że stylizacją chcieli nawiązać do powieści Juliusza Verne'a - i powinna pasować do każdego sklepu z elektroniką czy nowoczesnego mieszkania.

Górna część została wykonana z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu widoczne są wszystkie zamontowane na płycie głównej elementy komputera: procesor z radiatorem, kości pamięci, karty rozszerzeń itd.

Dół obudowy natomiast tylko z pozoru wygląda jak niepotrzebna "podstawka". W rzeczywistości obok zasilacza o mocy 500 W znajduje się miejsce na niezbędne dodatki w rodzaju dysków twardych i napędów CD/DVD. Dodatkowo na przednim panelu zostały zamontowane różnokolorowe diody, w związku z czym w ciemności cała obudowa prezentuje się dość... nietypowo.


TOP 200