Kto z CA?

Computer Associates udało się zdobyć poparcie producentów serwerów dla Unicenter TNG.

Computer Associates udało się zdobyć poparcie producentów serwerów dla Unicenter TNG.

O preinstalacji Unicenter TNG na własnych serwerach zadecydowali przedstawiciele co najmniej 7 producentów, w tym: Acer, Digital Equipment, Hewlett-Packard, Sun Microsystems, Tandem Computers i Unisys. Zapowiadają oni włączenie TNG do sprzedaży już pod koniec br.

Na konferencji CA'World wiązaną sprzedaż TNG z serwerami zapowiedział Hewlett-Packard. W IV kwartale br. zamierza wprowadzić do sprzedaży platformę TNG opcjonalnie preinstalowaną na serwerach. Użytkownik zainteresowany taką ofertą nie zapłaci za TNG, gdyż CA licencjonuje producentom sprzętu swój produkt bezpłatnie. Hewlett-Packard zamierza instalować Unicenter TNG Framework na serwerach i stacjach roboczych z unixem HP-UX. Następnie TNG będzie preinstalowany na maszynach z Windows NT - zapowiedział Dick Watts, wiceprezes HP. Scott McNeally, prezes Suna, poinformował natomiast o ściślejszej integracji TNG z językiem Java. I tak, za pośrednictwem Unicenter, będzie można administrować urządzeniami z systemem JavaOS, komputerami sieciowymi JavaStation i serwerami Netra J. Ponadto Sun zastanawia się nad preinstalacją TNG na własnych serwerach na platformie Solaris, o czym świadczy stwierdzenie prezesa firmy, iż TNG jest "preferowaną platformą do zarządzania sieciami".

Użytkownicy HP i Suna zastanawiają się nad losem systemów OpenView HP i Solstice Suna. Zarówno Dick Watts, jak i Scott McNeally nie umieli autorytatywnie powiedzieć, jaki będzie wpływ TNG na los ich oprogramowania.

"Będziemy agresywnie sprzedawać OpenView równolegle z TNG" - odpowiedział Dick Watts na dociekliwe pytania dziennikarzy. Scott McNeally zaznaczył natomiast w obecności Charlesa Wanga, że TNG jest "preferowanym, ale nie jedynym rozwiązaniem" dla jego koncernu.


TOP 200