Kryzys nie dotknął flagowych smartfonów

W ubiegłym roku zanotowano wysoką sprzedaż iPhonów 14. Teraz otrzymujemy podobne informacje o serii Galaxy S23.

Flagowe smartfony znacząco zdrożały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Praktycznie wszyscy producenci zdecydowali się na znaczące podwyżki cen. Bazowe modele z flagowych seri kosztują powyżej 4000 zł, a topowe modele z dopiskami Pro, Max lub Ultra to wydatek ponad 6000 zł w bazowej konfiguracji pamięciowej.

Rodzina Galaxy S23 sprzedaje się lepiej, niż Galaxy S22
Źródło: samsung.com

Rodzina Galaxy S23 sprzedaje się lepiej, niż Galaxy S22

Źródło: samsung.com

Pomimo bardzo wysokich cen startowych smartfony z topowych serii w dalszym ciągu sprzedają się bardzo dobrze. Z najnowszych danych wynika, że modele z serii Galaxy S23 sprzedają się zauważalnie lepiej od swoich poprzedników, a to wszystko pomimo stosunkowo niewielkich zmian w konstrukcji przy jednoczesnym podniesieniu cen startowych.

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie
  • Definitywny koniec wsparcia dla popularnych smartfonów
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Samsung przewidywał, że modele z rodziny Galaxy S23 będą sprzedawały się lepiej dzięki implementacji procesorów z rodziny Qualcomm Snapdragon. Producent nie pomylił się.

Firma potwierdziła, że sprzedaż w Ameryce Łacińskiej była o 1,7x większa, niż serii Galaxy S22. W Europie sprzedano 1,5x więcej egzemplarzy, a w Indiach i na Bliskim Wschodzie 1,4x więcej sztuk.

Samsung ogłosił, że flagowy model serii - Galaxy S23 Ultra - odpowiada za 60% całkowitej sprzedaży, a Galaxy S23 i S23+ po 20%. Niestety producent nie przedstawia żadnych konkretnych cen.

Na dobre wyniki sprzedaży mogą wpływać dobre warunki zakupu urządzeń w przedsprzedaży. Samsung zdecydował się na oferowanie wyższych wersji pojemnościowych w cenach tańszych odpowiedników.

Smartfony z rodziny Galaxy S23 w dniu 20 kwietnia 2023 roku zadebiutują na kolejnych rynkach - w Japonii, a także na Bliskim Wchodzie oraz w Afryce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200