Kryzys na rynku urządzeń sieciowych. Ile trzeba czekać?

Materiał promocyjny W czasie pandemii całe obszary pracy, rozrywki, kontaktów międzyludzkich, a nawet dostępu do podstawowej opieki medycznej przeniosły się do sieci. Potrzeba rozbudowy infrastruktury sieciowej stała się paląca w większości branż. Jednocześnie popyt na urządzenia niezbędne do budowy sieci: routery, switche, punkty dostępowe czy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa - napotkał trudności związane z zaburzeniem łańcuchów logistycznych. Stale przyspieszająca transformacja cyfrowa ciągle odczuwa skutki przerw w dostawach z 2020 roku.

Wzrost liczby osób pracujących z domu pozwala wyobrazić sobie skalę nowych, światowych potrzeb. Według szacunków Międzynarodowej Organizacji Pracy około 300 milionów osób przeszło na pracę zdalną. Także przeniesienie nauki do Internetu wpłynęło na rosnące wymagania wobec lokalnych sieci: w 2020 roku z domu uczyło się około 1.3 miliarda uczniów i studentów. Obowiązki obowiązkami, ale relaks po pracy także musiał przenieść się do cyfrowego świata, stąd sprzedaż np. konsoli do gier wzrosła o 155%.

Inwestycje w wewnętrzną infrastrukturę sieciową rosną

Na początku pandemii wiele firm wstrzymało inwestycje, także te związane z rozbudową własnej infrastruktury sieciowej. Kiedy stało się jasne, że pandemiczne obostrzenia będą kontynuowane, trend ten uległ szybkiej weryfikacji. Aby zachować ciągłość biznesową, przedsiębiorstwa zaczęły przenosić coraz większą liczbę procesów w środowisko cyfrowe. Wszędzie tam, gdzie nie dało się tego zrobić za pośrednictwem usług dostępnych w chmurze, musiała się pojawić dodatkowa, własna infrastruktura sieciowa. Niestety firmy planujące zakup nowych urządzeń musiały zmierzyć się z rynkowymi niedoborami: wyprodukowanie poszczególnych elementów infrastruktury sieciowej wymaga użycia wielu zróżnicowanych komponentów, często dostarczanych przez podwykonawców. To dlatego łańcuch dostaw tych rozwiązań był szczególnie wrażliwy na niewielkie wahania w wydobyciu surowców czy produkcji podzespołów. Na zmniejszoną płynność międzynarodowego transportu z pewnością wpłynęły też spowodowane pandemią przestoje w fabrykach, problemy z obsadą dokerów a także rekordowy wzrost stawek frachtu dla towarów sprowadzanych z Chin.

Skutki pandemii nadal odczuwalne

Opóźnienia z początków pandemii nadal odbijają się na dostępności wielu urządzeń. Sytuacja ta będzie wygasać stopniowo, jednak trudno przewidzieć, kiedy łańcuchy dostaw ostatecznie się ustabilizują. W czasach, kiedy biznes musi liczyć się z długim, nawet kilkunastomiesięcznym oczekiwaniem na kluczowe dla budowy wewnętrznej infrastruktury sieciowej komponenty, Huawei wychodzi z ofertą Fast Track, gwarantując dostępność najpopularniejszych urządzeń w czasie od dwóch do maksymalnie pięciu tygodni. Jak to możliwe?

Business Continuity Management - strategia Huawei na niepewne czasy

Po blisko dziesięciu latach starań i w procesie zrównoważonego rozwoju Huawei stworzył kompleksowy system Business Continuity Management - BCM. To oparte na zdywersyfikowanej strategii dostaw rozwiązanie, obejmujące wszystkie obszary działalności firmy: od badań i rozwoju poprzez zaopatrzenie, procesy produkcyjne aż po logistykę, zapewnia firmie zachowanie ciągłości procesów biznesowych, niezależnie od warunków zewnętrznych. Dzięki wdrożeniu BCM Huawei może dziś zagwarantować swoim klientom szybki dostęp do urządzeń sieciowych i wspomagać ich w procesie transformacji cyfrowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom biznesowym Huawei dostarcza swoim partnerom najwyższej klasy sprzęt niezbędny w tworzeniu i rozbudowie infrastruktury sieciowej. Jego architektura i modułowość pozwalają na wysoką skalowalność - zarówno podczas projektowania bezkompromisowych indywidualnych rozwiązań, a także zapewnienia potencjalnej rozbudowy w przyszłości." mówi Łukasz Kozłowski, Sr Network Product Manager, Huawei Polska.

Oferta Huawei skierowana jest do przedsiębiorstw z różnych sektorów, w tym także sektora publicznego. Jej niewątpliwym atutem jest skrócony do minimum czas dostawy poszczególnych elementów, wynoszący od dwóch do maksymalnie pięciu tygodni.Chcesz wdrażać nowe rozwiązania cyfrowe w swojej firmie? Nie chcesz czekać wiele miesięcy na potrzebne technologie IT? Skorzystaj z oferty firmy Huawei, która gwarantuje dostawę sprzętu informatycznego w 5 tygodni! O szczegóły zapytaj naszego partnera i jednego z największych integratorów na rynku polskim.

Przekonaj się jak w krótkim czasie możemy dostarczyć niezbędne dla Twojej firmy urządzenia IT.