'Krytyczne' dziury Symanteca

Firma eEye Digital Security poinformowała o wykryciu czterech nowych , "krytycznych" błędów w programach zabezpieczających firmy Symantec. Nowe "dziury" występują w programach Norton Internet Security 2004, Norton Internet Security 2004 Professional oraz Norton Personal Firewall 2004.

Przedstawiciele eEye Digital Security z oczywistych względów nie podali szczegółowych informacji o nowych błędach - z ich publikacją firma poczeka na udostępnienie przez Symanteca odpowiednich "łatek". Wiadomo jedynie, że trzy z wykrytych właśnie błędów mogą posłużyć nieautoryzowanym użytkownikom do przejęcia pełnej kontroli nad zaatakowanym komputerem. Czwarty umożliwia z kolei pozwala na przeprowadzenie ataku DoS.

Symantec został już powiadomiony o błędach - firma pracuje już nad stosownymi uaktualnieniami. Gdy będa one gotowe, zostaną udostępnione za pośrednictwem mechanizmu LiveUpdate.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200