Krytyczna luka w QuickTime naprawiona

Apple udostępniło aktualizacje odtwarzacza QuickTime 7.6.7. Wydanie przeznaczone jest tylko na platformę Windows po wykryciu krytycznego błędu w programie.

Krytyczna luka w QuickTime naprawiona
QuickTime to narzędzie do odtwarzania plików multimedialnych od firmy Apple. Pozwala na odtwarzanie mediów strumieniowych (przy czym analizuje prędkość łącza, aby nie zrywać połączenia), formatów (MPEG-1, MPEG-2(1), MPEG-4, H.264, 3GPP & 3GPP2, AAC, JPEG i innych). Prostota obsługi, zaawansowane możliwości w wersji PRO (płatnej), wbudowane kodeki i odtwarzacz wideo to główne zalety programu. Kompatybilny z systemami Mac OS, Windows oraz urządzeniami przenośnymi.

Aktualizacja do wersji 7.6.7 dotyczy tylko systemu Windows, na którym została wykryta krytyczna luka pozwalająca na odpalenie dowolnego kodu na komputerze użytkownika przez hakerów. Błąd występował w plikach SMIL, komponentu odpowiedzialnego za przeglądanie materiałów z internetu. Więcej można przeczytać na stronie secunia.com.

Wszystkim korzystającym z wersji 7.6.6 i wcześniejszych zalecana jest aktualizacja do wersji 7.6.7.

Aktualizacje można pobrać z zasobów IDG.pl

QuickTime 7.6.7 dla Windows

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200