Kryptowaluty to pułapka, twierdzi znany ekonomista i analityk ryzyka

Cyfrowe waluty i sztandarowa wersja tego rodzaju środków płatniczych, jakim jest Bitcoin, budzą dalej skrajne emocje. Podczas gdy jedni wychwalają pod niebiosa stojące za nimi sieci blockchain twierdząc, że jest to przyszłość całego rynku finansowego, inni nie szczędzą tej technologii słów krytyki.

Grafika: Kanchanara/Unsplash

Zagorzałym przeciwnikiem kryptowalut jest np. znany amerykański ekonomista mający libańskie korzenie, Nassim Nicholas Taleb, który jest obecnie profesorem Uniwersytetu Nowojorskiego. To autor bestsellera "Czarny łabędź".

W opinii wielu krytyków to najbardziej prorocza i opiniotwórcza książka XXI wieku, dlatego warto chyba zapoznać się z opinią jej twórcy. Twierdzi on że Bitcoin to krucha bezwartościowa bańka zbudowana nie na wartościach, a na emocjach i spekulacjach, która kiedyś pęknie z hukiem pozostawiając po sobie zgliszcza.

Zobacz również:

  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • Meta zamknie portfel krypto Novi. Firma zaliczyła rozczarowanie
  • Bitcoin of America: pracujemy nad nierównością płci w branży krypto

W zeszłym roku Nassim Nicholas Taleb opublikował dokument noszący nazwę "Bitcoin Black Paper" (Czarna księgą bitcoina), w którym wykłada swoje racje przekonując, że bitcoin nie jest wcale walutą, która w opinii jej zwolenników zabezpieczy świat przed inflacją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200