Kryptografia o zasięgu globalnym

Polski CryptoMind S.A. działający w obszarze cyberbezpieczeństwa rozpoczął współpracę z IBM, wybierając chmurę IBM dla swojej aplikacji UseCrypt, udostępnianej w ten sposób w formie usługi o potencjalnym zasięgu globalnym.

Rozwiązanie szyfrujące dane – czyli UseCrypt – jest dostępne w katalogu IBM Bluemix w chmurze IBM działając na serwerach bare metals. CryptoMind jest pierwszą polską firmą, oferującą w pełni zabezpieczoną i zaszyfrowaną infrastrukturę informatyczną, odporną na wszystkie dotychczas znane metody kryptograficzne. UseCrypt jako pierwszy i jedyny polski produkt kryptograficzny uzyskał w marcu 2017 europejską ochronę urzędu EUIPO, zajmującego się ochroną własności intelektualnej.

Dlaczego chmura IBM? „Świadczenie usług w branży cyberbezpieczeństwa wymaga spełnienia szeregu wymogów, w tym prawnych. Chmura IBM odpowiada naszym oczekiwaniom w tym zakresie, zapewnia niezawodność, a jednocześnie pozwala na stały rozwój. Co ważne, jej elastyczność nie polega jedynie na zwiększaniu dostępnych mocy, ale umożliwia też „skalowanie w dół”, co jest dla nas bardzo ważne

Zobacz również:

z biznesowego punktu widzenia” – wyjaśnia Krzysztof Surgowt, prezes firmy CryptoMind.

„W związku z planowaną przez nas globalną ekspansją, najpóźniej w czerwcu otwieramy biuro w Nowym Jorku, by stamtąd realizować pewne istotne elementy naszej strategii dystrybucji światowej. Od momentu, gdy powstała koncepcja elementu szyfrującego UseCrypt, mieliśmy takie ambicje i wiedzieliśmy, że powinniśmy zrobić to co, zrobili na przykład Skype czy Avast – od razu myśleć o zasięgu światowym. Dzięki chmurze IBM gwarantujemy sobie w sposób oczywisty możliwość realizacji usługi na całym świecie” – dodaje.

Firma wybrała serwery IBM Bluemix Bare Metal, ponieważ potrzebuje odpowiedniej wydajności i nastawia się na wzrost liczby klientów, a te dedykowane maszyny klasy enterprise, gwarantują nie tylko właściwą moc obliczeniową, ale również fizyczne oddzielenie od serwerów wykorzystywanych przez innych klientów, co jest sprawą kluczową z punktu widzenia wymogów bezpieczeństwa danych. Infrastrukturę wybraną przez CryptoMind uzupełniają maszyny IBM Bluemix Virtual Servers.

Kryptografia o zasięgu globalnym

Krzysztof Surgowt, prezes firmy CryptoMind uważa, że dzięki chmurze IBM jego firma gwarantuje sobie możliwość realizacji usługi na całym świecie.

„Z wykorzystaniem naszej chmury obliczeniowej start-upy oraz firmy o ugruntowanej pozycji na rynku mogą przenieść swoją działalność na zupełnie nowy poziom” – mówi Piotr Łaszczewski, Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Naszym klientom dostarczamy rozwiązania w pełni dopasowane do ich potrzeb i wymogów branż, w których działają, dzięki czemu są w stanie efektywnie prowadzić biznes jutra”– dodaje.

„IBM oczywiście z natury rzeczy – jeśli tylko będzie chciał - może reklamować nasze usługi jako te, które mogą funkcjonować w ich chmurze. Oczywiście marzylibyśmy, aby IBM jako jedno ze swoich narzędzi oferowanych swoim klientom rekomendował nasze rozwiązanie. Na tym etapie formalnie jeszcze nie jesteśmy, ale nie od razu Kraków zbudowano" – powiedział Krzysztof Surgowt.

CryptoMind został też przez IBM wyróżniony udziałem w ważnym światowym programie IBM Global Entrepreneur, wspierającym i promującym najciekawsze innowacyjne pomysły w świecie IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200