Krótko: Palm Pre 6 czerwca w sprzedaży

Nowy telefon firmy Palm trafi na rynek amerykański za niecałe trzy tygodnie. Do końca roku urządzenie będzie sprzedawane wyłącznie w sieci Sprint Nextel za ok. 300 USD.

Po podpisaniu dwuletniej umowy klienci sieci Sprint Nextel będą mogli zakupić nowy terminal firmy Palm za 299,99 USD. Niektórym z nich przysługiwać będzie dodatkowy rabat w wysokości 100 USD. Warto dodać, że analitycy firmy iSuppli oszacowali koszt komponentów i produkcji jednego egzemplarza Palm Pre na niewiele ponad 170 USD. Wcześniej przedstawiciele firmy Palm zapowiadali, że nowy terminal trafi na rynek europejski niedługo po premierze w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory nie ujawniono jednak szczegółowych informacji na temat dostępności Palm Pre w Europie. Według nieoficjalnych doniesień w na Starym Kontynencie urządzenie będzie początkowo sprzedawane we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii oraz Francji.

Zdaniem analityków przedstawiciele firmy Palm nieprzypadkowo ujawnili termin wprowadzenia długooczekiwanego urządzenia na rynek w dniu dzisiejszym. Za dwa dni w San Francisco rozpoczyna się bowiem doroczna konferencja dla deweloperów oprogramowania przeznaczonego dla rozwiązań firmy Apple. Z nieoficjalnych informacji wynika, że właśnie podczas Apple Worldwide Developers Conference odbędzie się premiera finalnej wersji nowego systemu operacyjnego dla iPhone`a. iPhone OS 3.0 ma wprowadzać wiele oczekiwanych zmian - m.in. obsługa nowego API, wiadomości MMS oraz funkcji kopiuj, wklej i wytnij, a także możliwości wymiany plików za pomocą interfejsu Bluetooth.

Czytaj też:

Blackberry Storm to nie "iPhone killer"

Nowe API i nowe możliwości integracyjne dla BlackBerry

Niedługo nowy Linux Mobile

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200