Krótko: Nowa wyszukiwarka Microsoftu zadebiutuje w przyszłym tygodniu?

Z pojawiających się doniesień wynika, że możliwości nowego silnika wyszukiwarki Microsoftu zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej konferencji technologicznej All Things Digital.

Zamiar stworzenia platformy internetowej łączącej wybrane funkcje Windows Live i Office Live przedstawiciele Microsoftu ujawnili w styczniu br. Podstawą Kumo, bo taka jest obecna nazwa platformy, mają być rozbudowane mechanizmy wyszukiwania oparte m.in. na rozwiązaniach semantycznych należącej do Microsoftu firmy Powerset. Dzięki temu wyszukiwarka ma z powodzeniem rozpoznawać zapytania w języku naturalnym. Przedstawiciele koncernu zapowiadają również, że algorytmy wyszukiwania wchodzące w skład platformy Kumo będą dokładniejsze od mechanizmów wykorzystywanych przez Google.

Według nieoficjalnych informacji Kumo ma być istotnym elementem strategii związanej z rozwojem usług Live Mesh. Wiadomo zaś, że od dwóch miesięcy trwają testy nowej technologii.

Czytaj też

Chroń prywatność przed Google

Twitter jeszcze w tym roku z płatnymi funkcjami

Będzie więcej skrzynek pocztowych online

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200