Krążki na problem

Microsoft i HP są kolejnymi firmami, które udostępniły CD z poprawkami do obsługi roku 2000.

Microsoft i HP są kolejnymi firmami, które udostępniły CD z poprawkami do obsługi roku 2000.

Microsoft dystrybuuje bezpłatnie CD-ROM z aktualizacją Windows 95, 98, NT 4.0, Office 95, 97 i Works 4.5a. Na płycie, oprócz kopii internetowego serwisu informacyjnego poświęconego problemowi roku 2000, znajduje się program Analyzer, umożliwiający przeszukanie dysku twardego komputera PC i stworzenie raportu o zgodności znalezionych programów z rokiem 2000.

Microsoft twierdzi, że 98% z ok. 4000 pakietów oferowanych przez firmę jest zgodnych z rokiem 2000. Informacje o tym, które produkty są zgodne, a które wymagają aktualizacji, zmieniają się, co wymaga od użytkowników stałej obserwacji serwisu informacyjnego Microsoftu. Początkowo produkty były pogrupowane w kilka kategorii zależnie od stopnia ich przygotowania do nadejścia roku 2000. Klienci domagali się jednak bardziej jednoznacznych deklaracji. Dlatego od maja br. produkty określane są jedynie jako zgodne albo niezgodne.

Bezpłatny CD-ROM przygotował też Hewlett-Packard. Zawiera on uaktualnienia oprogramowania dostarczanego wraz z komputerami Vectra, Brio, Kayak PC Workstation, notebooków Omnibook, Pavilion, Jornada i NetServer. Płyta dostępna jest w wersji polskiej. Zawiera ona uaktualnienia do oprogramowania HP TopTools, DiagTool oraz OpenView i BIOS. Na płycie znajdują się także informacje jak dokonać aktualizacji.

Płytę Microsoftu można zamówić w Internecie pod adresemhttp://www.microsoft.com/y2k lub telefonicznie pod numerem 00 800 31 11 258. Natomiast CD-ROM Hewlett-Packarda można zamówić pod ardesemhttp://www.software.hp.com. Koszty wysyłki pokrywa firma.


TOP 200