Krakowski Tytan w USA

ComArch zawarł umowę z Terra Telecommunications z Miami na Florydzie na wdrożenie i outsourcing systemu billingowego Tytan. Amerykański kontrakt przyniesie spółce 0,72 mln USD.

ComArch zawarł umowę z Terra Telecommunications z Miami na Florydzie na wdrożenie i outsourcing systemu billingowego Tytan. Amerykański kontrakt przyniesie spółce 0,72 mln USD. Umowa między krakowską spółką a działającym w USA i Ameryce Łacińskiej operatorem telekomunikacyjnym dotyczy wdrożenia systemu Tytan wraz z modułami Real-Time 3ARTS Server i Interconnect Billing oraz oprogramowaniem InsightNet.

Podstawą wdrażanego rozwiązania będzie Tytan Interconnect Billing - system umożliwiający rozliczenia międzyoperatorskie. Terra będzie również korzystać z modułu Tytan Prepaid System, który umożliwi zarządzanie systemem kart telefonicznych i obiegiem dokumentów. Oprogramowanie 3ARTS Server (Authentication, Authorization and Accounting Real-Time Server) ma natomiast zwiększyć szybkość przetwarzania zamówień na usługi typu prepaid i umożliwić współpracę z większą liczbą dystrybutorów poprzez Internet. Zostanie także wdrożona platforma do zarządzania siecią InsightNet. To rozwiązanie wdraża również Polska Telefonia Cyfrowa.

Tytan i oprogramowanie InsightNet wesprą m.in. działanie niedawno zainstalowanego węzła kontrolującego łączność satelitarną i światłowodową. Terra zamierza zbudować sieć IP w USA i Ameryce Łacińskiej, a następnie rozszerzyć zakres oferowanych usług szerokopasmowych.