Krakowska Akademia Ekonomiczna bada użytkowników Internetu

Badanie, realizowane w ramach niekomercyjnego przedsięwzięcia, ma pozwolić na poznanie specyfiki polskiej społeczności internetowej.

Akademii Ekonomiczna w Krakowie rozpoczęła, w ramach badań naukowych uczelni, drugie Badanie Polskich Użytkowników Sieci Internet. Projekt ma pozwolić na poznanie specyfiki polskiej społeczności internetowej. Przedsięwzięcie ma niekomercyjny charakter.

Badanie ma skupić się na charakterystyce demograficznej polskich internautów, a także na kwestiach związanych z wykorzystywaniem poczty elektronicznej, tworzeniem prywatnych stron WWW, korzystaniem z portali i mechanizmów wyszukujących. Poddany analizie zostanie również stosunek internautów do innych mediów przekazu i reklamy.

Pierwsze badanie polskich użytkowników sieci zostało przeprowadzone przez krakowski ośrodek na przełomie marca i kwietnia ub.r. Uczestniczyło w nim wtedy ok. 8 tys. polskich użytkowników Internetu.

Wyniki aktualnego badania, które ma potrwać 4 tygodnie, zostaną opublikowane pod adresemhttp://badanie.ae.krakow.pl. Tam też można znaleźć dane z badania zeszłorocznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200