"Kraków" zatrudni więcej programistów

Krakowskie centrum rozwojowe należące do Sabre Holdings chce jeszcze w bieżącym roku zwiększyć zatrudnienie z 55 do 100 osób. Plany związane są ze wzrostem zapotrzebowania na rozwiązania informatyczne dla branży turystycznej. Sabre jest potentatem na tym rynku. Polski oddział firmy poszukuje programistów. Oferowane przez Sabre systemy rozwijane są głównie w środowisku Java i C++.

Centrum Sabre Holdings działa w Polsce już od 2000 r. Większość zatrudnionych w nim osób to programiści. Tworzą oni aplikacje na potrzeby wszystkich spółek koncernu. Sabre jest obecna na rynku od ponad 40 lat. Firma jest operatorem sieci wymiany danych między agencjami i przewoźnikami (Sabre Travel Network), dostarcza ponadto usługi i narzędzia informatyczne wspomagające pracę linii lotniczych (Sabre Airline Solutions). Do Sabre należy także najpopularniejszy na świecie serwis rezerwacji turystycznej - travelocity.com. Łączne przychody koncernu z tych trzech obszarów działalności wyniosły w 2003 r. ponad 2,2 mld USD. W tym roku mają one wzrosnąć o kolejne 5 – 10%. Firma ma oddziały w 45 krajach i zatrudnia 6000 osób.

"Kraków" zatrudni więcej programistów
"Kraków, który posiada znakomite zaplecze akademickie jest doskonałym miejscem do znalezienia uzdolnionych technicznie pracowników" – tłumaczy Peggy Rosenthal, dyrektor Sabre Polska. Firma przyjęła już kolejnych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej na letnie praktyki.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

Kraków staje się prawdziwym zagłębiem programistycznym. Przypomnijmy, że wielomilionowe inwestycje i zwiększenie w tym roku zatrudnienia o 400 osób zapowiedział ComArch. W Krakowie swoje centra rozwojowe mają również m.in. Motorola , AMS, Apriso czy Metrosoft. Drugim ośrodkiem przyciągającym zagraniczne firmy jest Wrocław. Siemens zapowiedział doinwestowanie działającego tam centrum rozwojów oprogramowania kwotą 15 mln EUR. Łącznie do 2005 r. ma ono zatrudniać przeszło 400 osób (obecnie ok. 300).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200