Korzystniejsza oferta Centertela

Centertel obniżył o 30% cenę przyłączenia telefonu komórkowego do sieci.

Centertel obniżył o 30% cenę przyłączenia telefonu komórkowego do sieci.

Od początku czerwca br. Centertel obniżył cenę aktywacji - przyłączenia aparatów telefonicznych do swojej sieci oraz cen sprzedawanych aparatów telefonicznych. Przyłączenie aparatu do sieci kosztuje 620 zł (przed obniżką 929 zł). Ponadto Centertel rozpoczął współpracę z operatorami sieci NMT 450 w 9 krajach Europy: Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Litwy, Estonii, Łotwy, Ukrainy i Bułgarii. Abonenci sieci telefonii komórkowej Centertela mogą obecnie korzystać ze swoich aparatów telefonicznych także poza granicami Polski.

W najbliższym czasie można spodziewać się obniżek cen rozmów dla abonentów Centertela. "W związku z tym, że nasza firma osiągnęła obecnie większą elastyczność finansową oraz, że do końca tego roku zakończymy większość inwestycji i nasza sieć obejmie prawie 100% powierzchni kraju będziemy mogli kształtować ceny w sposób bardziej elastyczny. Będziemy także wprowadzać stopniowo nowe usługi" - powiedział Marek Łaskawiec, rzecznik prasowy Centertela.

Ceny usług dwóch operatorów sieci cyfrowej telefonii komórkowej GSM mają być o połowę niższe od dotychczasowych cen Centertela. Wszystko zależy jednak od rozmów z Telekomunikacją Polską S.A., która ma określić, ile dwaj nowi operatorzy płacić będą za podłączenie do jej sieci. Ostatnio TP S.A. wypowiedziała umowę Centertelowi dotyczącą m.in. podziału wpływów między abonentami sieci obu firm (do tej pory TP S.A. otrzymywała 30% wpływów z tych rozmów). TP S.A. ma 51% udziałów w Centertelu. "Wspólnicy rozmawiają obecnie na temat nowych rozliczeń z TP S.A. Najważniejsze jednak jest to, że niezależnie od wyników tych rozmów abonenci Centertela nie będą odcięci od sieci TP S.A." - powiedział Marek Łaskawiec.

Nokia 450

Centertel wprowadził także na polski rynek nowy model telefonu - Nokia 450. Jest to obecnie jeden z najmniejszych i najlżejszych aparatów działających w systemie NMT 450. Waży on 250 gram, a jego wymiary wynoszą 148 x 56 x 29 mm. Kształt i wielkość nowego modelu Nokii do złudzenia przypominają aparaty GSM.

Nokia 450 wyposażona jest w wysuwaną antenę. Przystawce faks/modem umożliwia przesyłanie danych komputerowych lub faksów. Aparat ten zapamiętuje do 97 numerów telefonów i nazwisk ich właścicieli. Telefon ten pamięta także 10 ostatnich numerów, z którymi łączył się użytkownik. Nokia 450 pozwala na blokadę klawiatury, co oznacza, że nikt niepowołany nie skorzysta z tak zabezpieczonego aparatu. Posiadacz telefonu może wybrać indywidualny kod blokady klawiatury. Ponadto Nokia 450 wyposażona jest w licznik rozmów wchodzących i przychodzących, co umożliwia pełną kontrolę nad połączeniami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200