Korporacyjne komputery Windows 7 będą również objęte chmurową ochroną Windows Defender ATP

Mamy dobrą wiadomość dla korporacyjnych użytkowników komputerów Windows 7. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft zapewni takim użytkownikom dużo lepsze wsparcie techniczne i przez dużo dłuższy okres czasu niż zapowiadał wcześniej.

Deklaracje tą złożył w tym tygodniu na firmowym blogu jeden z szefów tej firmy. Powiedział iż Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że wiele firm będzie jeszcze przez długie lata eksploatować komputery pracujące zarówno pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10, jak i systemu Windows 7. Biorąc to pod uwagę, firma chce zapewnić użytkownikom komputerów Windows 7, tak aby mieli pewność iż ich komputery są bezpieczne.

Dlatego latem tego roku Microsoft obejmie takie korporacyjne komputery - jak również komputery Windows 8.1 - chmurową usługą Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). Usługa taka potrafi wykrywać próby włamań do komputera, blokować je i rekomendować rozwiązania, które zapewnią systemowi bezpieczeństwo.

Zobacz również:

Proponowane powyżej rozwiązanie rywalizuje obecnie na rynku z podobnymi usługami oferowanymi przez takie firmy, jak Check Point, FireEye i Fortinet. Warto przypomnieć, że usługa Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) pojawiła się w ofercie firmy Microsoft nie tak dawno, bo w marcu 2016 roku. Była wtedy oferowana wybranej grupie korporacyjnych użytkowników, po czym została zaoferowana wszystkim takim użytkownikom latem tego samego roku, dokładnie w momencie pojawienia się kolejnej wersji systemu Windows 10. Chodzi o wersję 1607 noszącą roboczą nazwę "Anniversary Update".