Korespondencja masowa z personalizacją

Amerykańska firma Exstream Software - producent pakietu do tworzenia i zarządzania dokumentami - liczy na kolejne kontrakty w Polsce. Jej partnerami są IBM oraz Xerox.

Ponad 60 procent firm, które wykorzystują oprogramowanie Dialogue uzyskało zwrot inwestycji już w pierwszym roku po instalacji - zapewnia Jiri Krejci, regionalny dyrektor Exstream Software. W Polsce jest obecnie trzech użytkowników tego oprogramowania: towarzystwo ubezpieczeniowe ING (Nationale Nederlanden) oraz dwie firmy oferujące usługi outosurcingu wydruku masowej korespondencji Inforsys i Emmerson.

Dialogue służy do zarządzania dokumentami papierowymi i elektronicznymi, umożliwia tworzenie standardowych formularzy, ich personalizację przy wykorzystaniu baz danych z informacjami o klientach oraz decyzji dotyczących promocji lub reklam podejmowanych przez pracowników marketingu, a także przygotowanie dokumentów dla systemów masowego druku lub ich wysyłki w formie elektronicznej (np. e-mail).

Oprogramowanie może działać na platformach Windows, Unix lub Linux i współpracować z większością systemów ERP i CRM, a interfejs kliencki wykorzystuje przeglądarkę internetową. Pakiet jest dostępny w wersji angielskiej - na razie nie ma planów jego lokalizacji, ale obsługuje wszystkie strony kodowe, co oznacza, że nie ma problemu z tworzeniem dokumentów wykorzystujących polskie znaki narodowe.

Exstream Software to amerykański producent oprogramowania Dialogue do tworzenia i zarządzania personalizowanymi dokumentami w systemach korporacyjnych. Pierwsza wersja tego systemu pojawiła się na rynku w 2000 roku. Od tego czasu firma zyskała ponad 400 klientów korporacyjnych i rozszerzyła swoja działalność poza USA - obecnie ma swoje lokalne biuro w Australii oraz pięć oddziałów w Europie. Rynek polski jest obsługiwany przez biuro w czeskiej Pradze, które obejmuje swoim zasięgiem większość krajów Europy Wschodniej, Południowej i Bliski Wschód. Dialogue jest sprzedawany i integrowany w Polsce przez IBM oraz Xerox, firmy które są tzw. strategicznymi partnerami Exstream Software.