Koprodukcja z Microsoftem

Najnowsze komputery Optimusa S.A. opracowane wspólnie z Microsoftem będą oferowane małym przedsiębiorstwom.

Najnowsze komputery Optimusa S.A. opracowane wspólnie z Microsoftem będą oferowane małym przedsiębiorstwom.

"Microsoft - Optimus", tak nazywa się nowy komputer nowosądeckiej firmy ze znakiem Microsoftu na obudowie. Jest to trzecie na świecie tego typu przedsięwzięcie o roboczej nazwie coüproducing. Wcześniej komputery ze znakiem "Microsoft" sprzedawały firmy Packard-Bell i Hewlett-Packard.

Komputer otrzymuje specjalny certyfikat jakości i prawo do nazwy amerykańskiego koncernu programistycznego. Zbigniew Skurczyński, szef sprzedaży OEM Microsoftu w Europie Środkowowschodniej, stwierdził, że "przedsięwzięcie z Optimusem ma na celu m.in. sprawdzenie celowości takich inicjatyw na całym świecie".

Tylko Optimus

Za wyborem Optimusa przemawiał fakt, iż jest on największym partnerem Microsoftu w tej części Europy. Zdaniem Zbigniewa Skurczyńskiego, Optimus ma największą sieć sprzedaży w Polsce, a także najlepiej rozwinięty serwis. Ponadto testowany przez Microsoft sprzęt nowosądeckiej firmy był zgodny z przyjętymi normami.

W ofercie nowosądeckiej spółki znajdą się dwie maszyny ze znakiem Microsoftu - komputer z intelowskim procesorem Pentium, kartą sieciową i klawiaturą MS Natural Keyboard oraz serwer z płytą główną Providence ( z możliwością zainstalowania drugiego procesora) i oprogramowaniem MS BackOffice. Zbigniew Skurczyński zaprzeczył, jakoby Microsoft prowadził obecnie negocjacje z kolejnym polskim producentem, zachęcając go do udziału w programie co-producing.

Marek Maciaś, rzecznik prasowy Optimusa S.A., stwierdził, że prezentowana obecnie oferta Microsoft - Optimus przeznaczona jest dla małych firm. Jeszcze w tym roku rodzina produktów Optimusa z logo Microsoftu ma powiększyć się. Obie firmy liczą, że nowymi produktami może być zainteresowanych ok. 400 tys. polskich przedsiębiorstw, które jeszcze nie posiadają żadnego sprzętu komputerowego bądź stoją przed koniecznością wymiany dotychczas wykorzystywanych urządzeń.

Testy na kompatybilność z aplikacjami 32-bitowymi w laboratorium Microsoftu pozytywnie przeszły nie tylko komputery Optimusa, ale również innych polskich producentów m.in. sieradzkiego Inwaru.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200