Konwerter mediów z obsługą PoE

W sieciach LAN istnieje nieraz konieczność zmiany medium i przejścia ze światłowodu na okablowanie miedziane. Przydatne są wtedy konwertery mediów, takie jak np. FTP-802 produkowany przez tajwańską firmę Planet.

Konwerter mediów z obsługą PoE
Urządzenie konwertuje sygnał optyczny (połączenie 100Base-FX) na sygnał elektryczny (standard 10/100Base-TX). Konwerter mediów FTP-802 pozwala nie tylko przechodzić z technologii 100Base-FX na technologię 10/100Base-TX, ale jest również mieszaczem PoE, dzięki czemu może zasilać urządzenia sieciowe za pośrednictwem skrętki UTP (standard 802.3af)

Dzięki interfejsowi PoE oraz interfejsowi światłowodowemu, konwerter FTP-802 nadaje się do obsługiwania sieci, w których pracują urządzenia wymagające zasilania przez skrętkę nieekranowaną (takie jak punkty dostępowe, kamery internetowe czy telefony VoIP).

Zobacz również:

Jako mieszacz PoE, konwerter dostarcza zasilanie DC 48V poprzez okablowanie Ethernet. Pozwala na wykorzystanie pary przewodów pomiędzy konwerterem a zasilanym urządzeniem lub rozdzielaczem PoE (takim jak POE-151S-5V / 12V) do transmisji danych oraz zasilania jednocześnie.

Maksymalny dystans pomiędzy mieszaczem PoE a odbiornikiem może wynosić 100 metrów. Dzięki obsłudze funkcji LFP (LLCF/LLR), urządzenie alarmuje administratora w przypadku problemów z połączeniem. Przełącznik DIP pozwala na włączanie i wyłączanie funkcji LFP.


TOP 200