Konwergencja zabezpieczeń

Anixter wprowadza na rynek europejski system monitoringu łączący urządzenia analogowe i cyfrowe. Dzięki niemu sygnały wideo, zasilania i sterowania przesyłane są jedną skrętką czteroparową.

Nowy system CCTP (Closed Circuit Twisted Pair) integruje okablowanie strukturalne, oparte na skrętce miedzianej wykorzystywanej przez kamery, z istniejącą siecią miedzianą lub światłowodową, położoną w obrębie biura lub między budynkami. System pozwala na przesyłanie przez sieć sygnałów wideo, zasilania i sterowania między kamerami a dyspozytornią lub połączonymi komputerami.

Dystrybutor zapewnia, że CCTP jest systemem uniwersalnym i przygotowanym na nowe rozwiązania oparte na istniejących i przyszłych technologiach monitoringu. Dzięki wyeliminowaniu zbędnych prac elektrycznych oraz prowadzenia dodatkowych przewodów koszty są niższe. Kamery są zasilane i sterowane za pomocą jednego kabla CCTP o specjalnej konstrukcji. System CCTP można łatwo rozbudować lub modernizować w zakresie systemów cyfrowych. Ponadto oferuje on funkcje specjalne, takie jak zasilanie kamer przez Ethernet.

Zobacz również:

  • Takiej przepustowości nie miał jeszcze żaden podmorski kabel

System CCTP jest zgodny z światowymi standardami, w tym ze specyfikacją okablowania Kategorii 6. Anixter opracował system CCTP we współpracy z innymi firmami z branży bezpieczeństwa i IT, m. in. Bosch Security Systems oraz Belden. Anixter jest wyłącznym dystrybutorem systemu CCTP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200