Kontrolerzy parkingowi ze smatfonami

Kontrolerzy parkingowi, pracujący w Strefie Płatnego Parkowania w Bydgoszczy, zostali wyposażeni w mobilne drukarki i smrtfony. Urządzenia usprawniły i przyspieszyły ich pracę oraz pozwoliły na wyeliminowanie błędów pojawiających się przy ręcznym wypisywaniu mandatów.

Bydgoscy kontrolerzy korzystają z mobilnych drukarek Zebra RW420 i smartfonów MDA Compact (pełniących rolę Personal Digital Assistant), do których wprowadzają wszystkie dane dotyczące wykroczeń. "Dane z całego dnia pracy kontrolera w ciągu 1,5 minuty są zapisywane na dysku twardym komputera - to wielkie udogodnienie, olbrzymi skok efektywności i oczywiście znikoma ilość błędów." - uważa Dariusz Wiszniewski, Kierownik Strefy Płatnego Parkowania. Wcześniej mandaty były wypisywane ręcznie, a wprowadzanie danych z blankietów do komputera trwało 6-8 godzin dziennie.

Osoby zarządzające Strefą Płatnego Parkowania podkreślają, że wykorzystanie takich urządzeń mobilnych przynosi duże oszczędności finansowe. Jak zauważa Dariusz Wiszniewski, niektóre miasta w Polsce podjęły próby wprowadzenia podobnego rozwiązania jednak z reguły kończyło się to zakupem przenośnych komputerów i aparatu fotograficznego. Zawiadomienia wypisywane są nadal ręcznie Natomiast wykorzystywane w Bydgoszczy smartfony spełniają równocześnie rolę komputera, telefonu komórkowego i aparatu fotograficznego.

Źródło: Zebra Technologies


TOP 200