Kontrolery PCI/Fast SCSI

Intelligent Computer Peripherals (ICP-rortex) oferuje dwa kontrolery Fast SCSI przystosowane do współpracy z lokalną szyną danych PCI.

Intelligent Computer Peripherals (ICP-rortex) oferuje dwa kontrolery Fast SCSI przystosowane do współpracy z lokalną szyną danych PCI.

32-bitowa architektura kontrolerów GDT6000B i GDT6000 pozwala w pełni korzystać z możliwości stwarzanych przez szybką magistralę danych PCI. Oba modele wyposażone są w transputer (przetwarzający dane z szybkością 20 MIPS - milionów instrukcji na sekundę) i pamięć podręczną, którą można rozbudować (dodając kolejne moduły SIMM) do wielkości 32 MB. Kontroler GDT6000B ma wbudowany jeden interfejs Fast SCSI, a GDT6000 oferuje dwa takie interfejsy.

Kontrolery są w pełni zgodne z systemem BootROM, współpracują z układami DMA (Direct Memory Access), PCI (target i master), i przesyłają dane do i z szyny PCI z szybkością 66 Mb/s (przy transferze danych w trybie pakietowym szybkość wzrasta do 132 Mb/s). Do kontrolera można dołączyć 7 dysków twardych standardu Fast SCSI, z którymi karta komunikuje się używając protokołów SCSI-1 i SCSI-2. Maksymalna szybkość transmisji danych między kontrolerem a dyskiem w trybie synchronicznym Fast SCSI wynosi 10 Mb/s.

Do kontrolerów podłączać można pojedyncze dyski lub matryce dysków. GDT6000B i GDT6000 wyposażone są we własny BIOS, który przejmuje wykonanie przerwania INT 13 (obsługa dysków twardych), a systemy operacyjne kontrolerów przetwarzają dane w trybie pracy wielozadaniowej.

Karty sprzedawane są razem ze sterownikami do systemów DOS, Windows, Windows NT, NetWare, UnixWare, SCO Unix i OS/2 V.2.x. Kolejnym wspieranym systemem będzie wkrótce Solaris X86.

Do produktów dołączany jest program instalacyjny GDTSETUP, (wyposażony w graficzny interfejs użytkownika) i pakiet narzędziowy GDTMON, który służy do testowania systemu oraz sprawdzania poziomu wykorzystania transputerów i pamięci podręcznych kontrolerów. GDT6000B współpracuje ze stacjami dysków połączonymi w jeden łańcuch, a GDT6000 obsługuje matrycę dyskową RAID 1 (zapis lustrzany i duplex).

Oba kontrolery są już dostępne i kosztują GDT6000B - 780 USD, a GDT6000 - 1250 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200