Kontenerowe centra danych SGI

SGI zaprezentował wczoraj nowe modele kontenerowych centrów danych linii Ice Cube, w których użytkownicy będą mogli instalować również standardowe serwery stelażowe produkowane przez inne firmy.

W nowych kontenerowych centrach danych (które pojawią się na rynku w III kwartale br.) użytkownicy będą mogli instalować wszystkie serwery i systemy pamięci masowych produkowane przez SGI, w tym zmodyfikowane systemy HPC (High Performance Computing) serii Altix UV i Altix Ice.

Kontenerowe centra danych SGI

Kontenery mają standardowe szafy, dlatego można w nich instalować również serwery stelażone produkowane przez innych dostawców systemów obliczeniowych. Jest to nietypowe rozwiązanie, ponieważ w znakomitej większości kontenerowych centrów danych można instalować wyłącznie serwery produkowane przez dostawcę danego kontenera.

Zobacz również:

  • Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną

SGI wprowadzi na rynek cztery modele kontenerowych centrów danych typu Universal Ice Cube: trzy o długości 40 stóp i jeden o długości 20 stóp. Największy kontener (16 szaf; 45 kW mocy) może zawierać do 46 080 rdzeni obliczeniowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200