Konsultacje dotyczące dyrektywy DSA przedłużone

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało wczoraj na swojej witrynie, że przedłuża o tydzień konsultacje publiczne dotyczące projektu unijnego rozporządzenia o usługach cyfrowych (znanego pod nazwą Digital Services Act).

Konsultacje

Tym samym konsultacje potrwają do 22 stycznia. Wszyscy zainteresowani tym rozporządzeniem mają więc dodatkowy tydzień na przesłanie swoich opinii i spostrzeżeń.

KE (Komisja Europejska) opublikowała projekt rozporządzenia Digital Services Act 15-go grudnia zeszłego roku, proponując w nim rozwiązania, które dotyczą każdego użytkownika internetu.

Zobacz również:

  • W tym kraju obserwuje się ostatnio największy wzrost zainteresowania sieciami VPN

Rozporządzenie proponuje nowe rozwiązania w obszarze dotyczące usług cyfrowych, w tym mediów społecznościowych, platform handlu elektronicznego i innych platform internetowych działających w Unii Europejskiej. Dotyka też kluczowych zagadnień dla rozwoju sieci, m.in. usuwania nielegalnych treści z internetu, ochrony wolności słowa, zasad moderowania treści przez platformy internetowe, reklamy online.

Stąd apel o jak najszerszy udział w tych konsultacjach, których wynik zadecyduje o ostatecznym kształcie rozporządzenia. Przesłane materiały zostaną bowiem wykorzystane do przygotowania oficjalnego stanowiska rządu do komunikatu Komisji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200