Konkurs na stworzenie systemu inteligentnej nawigacji GPS w Warszawie

Podróżowanie po mieście samochodem - przez wciąż wzrastający ruch uliczny - staje się coraz bardziej uciążliwe nie tylko dla mieszkańców miast, którzy cierpią z powodu wzrastającego hałasu i zanieczyszczenia, ale i kierowców.

Rozwiązaniem problemu może być wynik konkursu programistycznego zorganizowanego przez IEEE International Conference on Data Mining 2010 (ICDM). Zadanie polega na opracowaniu algorytmu będącego odpowiedzią na jeden z trzech problemów postawionych przed uczestnikami:

 • przewidywanie natężenia ruchu ulicznego - celem jest stworzenie przewidywań przyszłych wartości w oparciu o dane z ATR (Automatic Traffic Recorder)
 • modelowanie procesu tworzenia się korków ulicznych - podczas rannego szczytu komunikacyjnego, w obecności robót drogowych, w oparciu o informacje o powstaniu pierwszych problemów drogowych
 • przewidywanie i rekonstrukcja ruchu drogowego - w oparciu o informacje w czasie bieżącym, otrzymane bezpośrednio od kierowców, którzy są wyposażeni w nawigację GPS wspartą odbiornikiem GSM wysyłającym do serwera współrzędne obecnego położenia.

  Uczestnicy mogą wybrać jedno, dwa lub trzy zadania, których rozwiązania się podejmą.

  Nagrodami w konkursie jest łącznie 5000 dolarów oraz udział i prezentacja swojego rozwiązania na Międzynarodowej Konferencji Data Maining, która odbędzie się w Sydney w Australii. Konkurs trwa do 6 września 2010 r. Więcej informacji na stronach IEEE International Conference on Data Mining 2010

  Zobacz również:

  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia CMS?
  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać

  Konkurs na stworzenie systemu inteligentnej nawigacji GPS w Warszawie

  Serwis Computerworld dla programistów - wszystko o tworzeniu oprogramowania, jego jakości i narzędziach programistycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200