Konkurs e-nnovation - do wygrania 10 000 euro na biznes w sieci

Tylko 5 tygodni pozostało, aby wziąć udział w "Start with e-nnovation"- konkursie na najlepszy pomysł na projekt internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on organizowany po raz drugi przez Grupę Allegro.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma pomysł na biznes w sieci. Pod uwagę brane są projekty, które mają szansę zmienić oblicze Internetu - strony, czy gry społecznościowe, serwisy do realizacji e-płatności, aplikacje mobilne, narzędzia wspierające funkcjonowanie firm w sieci, platformy ułatwiające e-handel.

Udział w "Start with e-nnovation" to -oprócz możliwość wygrania 10 000 euro - szansa na pokazanie projektu i jego ocenę przez doświadczonych praktyków e-biznesu, blogerów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych oraz inkubatorów start-upów. "Zaistnienie i promocja w branży są jednymi z kluczowych elementów rozwoju młodych przedsięwzięć" - przekonują organizatorzy.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzcę konkursu OVHcloud Startup Program Showcase

"Sukces w konkursie start-upów podczas e-nnovation 2010 otworzył przed nami wiele drzwi i rozpoczął dwumiesięczny maraton wyjazdów, spotkań, wywiadów i prezentacji" - mówi Robert Janeczek z zubibu.com, projektu wyróżnionego w zeszłorocznej edycji Konkursu. "Dzięki temu nasz produkt stał się rozpoznawalny, co bardzo ułatwiło rozmowy z pierwszymi klientami i partnerami biznesowymi. Efekt promocyjny wydarzeń, takich jak e-nnovation jest nieporównywalny z niczym, co na własną rękę może osiągnąć mała, rozpoczynająca działalność firma" - dodaje.

Aby zgłosić projekt w konkursie, należy do 28 sierpnia 2011 roku przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • jego innowacyjność;
  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie komisja konkursowa ocenia nadesłane pomysły. Jury Konkursu wybierze pięciu finalistów, którzy zostaną zaproszeni na międzynarodową konferencję e-nnovation, aby przedstawić projekt uczestnikom tego spotkania. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy, wyróżniony także zostanie projekt, który najbardziej przypadnie do gustu publiczności. e-nnovation to międzynarodowe spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 października 2011 r. w Poznaniu. Organizowana jest już po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 20 prelegentów i 500 uczestników (przedsiębiorcy, blogerzy, menedżerowie, inwestorzy) z Polski i świata. Podczas konferencji podsumowane zostaną zmiany, jakie zaszły w e-handlu w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatniego roku.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie konkursu "Start with e-nnovation".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200