Konkurowanie o specjalistów

Czwarty kwartał ub. roku przyniósł w Stanach Zjednoczonych wzrost wynagrodzeń wysoko wykwalifikowanych specjalistów od technologii - wynika z kolejnego notowania Wskaźnika Płac Technologicznych (Yoh Index of Technology Wages).

Wskaźnik Yoh Index of Technology Wages opiera się na informacjach o wynagrodzeniach w firmach z listy Fortune 500. Na koniec IV kwartału ub. roku był notowany na poziomie 109,4 punktów, przy czym za 100 przyjmuje się jego wartość ze stycznia 2001 roku. Według wskaźnika, w grudniu 2006 roku płace wysoko wykwalifikowanych specjalistów od technologii wzrosły w tych firmach o 3,1% w stosunku do grudnia 2005 roku i 15% w stosunku do grudnia 2002 roku.

Autorzy wskaźnika przewidują, że płace dla specjalistów od technologii będą w 2007 roku nadal rosły. Wskazywać na to ma obecny trend Wskaźnika Płac Technologicznych i dobre tempo wzrostu całej amerykańskiej gospodarki.

Zobacz również:

  • Wzrost sektora nowoczesnych usług dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200