Konkurencja dla Acrobata

Firma Nuance Communications opracowała nową wersję ScanSoft PDF Con-verter Professional 4.

Firma Nuance Communications opracowała nową wersję ScanSoft PDF Con-verter Professional 4.

Jest to aplikacja umożliwiająca tworzenie, edycje i przetwarzanie dokumentów w formacie PDF, będąca konkurencją dla Adobe Acrobat. Program został wyposażony w funkcję umożliwiającą przekształcanie angielskich tekstów zapisanych w dokumentach PDF na pliki dźwiękowe WAV i syntezę mowy przy wykorzystaniu technologii Nuance RealSpeak.

Aplikacja pozwala na tworzenie plików w formacie XML-Tagged PDF, który zawiera informacje umożliwiające określanie odpowiedniej kolejności prezentacji tekstów, tabel i grafiki. Standard ten jest wykorzystywany do automatycznego dopasowywania formatu dokumentów do wymiarów wyświetlaczy o różnej rozdzielczości.

Oprogramowanie zawiera również ulepszone w porównaniu z poprzednimi wersjami funkcje konwersji plików PDF na formaty Microsoft Word, Excel i WordPerfect, a także mechanizmy szyfrowania i określania zasad dostępu do dokumentów. Według przedstawicieli Nuance przeprowadzone testy wykazują pełną zgodność aplikacji z ostatnią wersją beta Windows Vista. Converter Professional 4 kosztuje w USA poniżej 100 USD.


TOP 200