Koniec z wieloma komunikatorami naraz? Cisco dodaje MS Teams do swoich narzędzi

Choć CISCO ma własną aplikację Webex, dodało do portfolio MS Teams. Microsoft ogłosił to na swojej dorocznej konferencji Ignite.

Christina Morillo/Pexels

Cisco Webex, Zoom, Skype, Google Hangouts i Meet (latem połączony z Duo)… Ile komunikatorów instalujemy na naszych komputerach w dobie pracy zdalnej? Między iloma musimy się przełączać? Czy zawsze pamiętamy, w którym będzie kolejne spotkanie? Cisco Systems dodaje aplikację komunikacyjną Micsrosoft Teams firmy do swoich urządzeń do spotkań, oferując użytkownikom alternatywę dla własnej aplikacji do wideokonferencji Webex. Jeetu Patel z Cisco, szef działu Security & Collaboration, powiedział podczas Ignite, że firma dąży do tego, aby być platformą sprzętową dla szerokiej gamy platform oprogramowania konferencyjnego. „Sposób, w jaki ten rynek ewoluuje, jest bardzo podobny do sposobu, w jaki ewoluował rynek rozrywki filmowej, z konsumentami posiadającymi wiele subskrypcji usług strumieniowych, takich jak Netflix, Disney, HBO i Hulu”.

Zapytany, czy strategia może kanibalizować udział w rynku dla aplikacji Webex firmy Cisco, Patel powiedział, że wierzy, że firma skorzysta, jeśli klienci będą mieli lepsze doświadczenie przy użyciu wielu platform.

Zobacz również:

  • Najlepsi pracodawcy świata
  • Cisco wprowadza suwerenne zarządzanie danymi dla europejskich użytkowników Webex
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Niegdyś szeroko stosowana platforma konferencyjna Webex, straciła na rzecz kilku nowych podmiotów, w tym Zoom Video Communications, który został założony przez byłego inżyniera Webex i chwycił duży udział w rynku podczas pandemii koronawirusów.

Ilya Bukshteyn, wiceprezes Microsoft Teams Calling and Devices, powiedział Reutersowi, że oprogramowanie Teams Room działa już na kilku innych urządzeniach sprzętowych i będzie dostępne na urządzeniach Cisco od pierwszego kwartału przyszłego roku.

Patel przyznał, że „wiele osób ma błędne przekonanie o Webexie jako oprogramowaniu dla dziadka”, ale powiedział, że w ciągu ostatnich dwóch lat Cisco uruchomiło wiele nowych funkcji, w tym tłumaczenie w czasie rzeczywistym i transkrypcję spotkań, które ostatecznie pozwolą na wielojęzyczną rozmowę za pośrednictwem platformy wideo Webex (na 9 języków).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200