Koniec z nowymi wersjami mySAP

Do 2010 r. nie będzie większych modyfikacji pakietów ERP firmy SAP, a obecna wersja mySAP ERP będzie dostępna na rynku jeszcze przez wiele lat.

Do 2010 r. nie będzie większych modyfikacji pakietów ERP firmy SAP, a obecna wersja mySAP ERP będzie dostępna na rynku jeszcze przez wiele lat.

Dzięki temu SAP ma nadzieję uprościć proces uaktualniania swojego systemu. Do tej pory firma mniej więcej co dwa lata wypuszczała na rynek nową jego wersję, której instalacja stawała się de facto nowym projektem wdrożeniowym. Od teraz nowa funkcjonalność będzie dostarczana klientom w postaci wypuszczanych na rynek co trzy, sześć miesięcy niewielkich komponentów.

Pierwsze pojawią się w grudniu br. Towarzyszyć im będzie odpowiednia dokumentacja, umożliwiająca użytkownikom samodzielną instalację. Zasady licencjonowania i wyceny pozostaną takie same, uzależnione od liczby użytkowników. Dodatkowe komponenty będą uzupełniały podstawowy system mySAP ERP 2005, który pojawił się na rynku w lipcu br. i ma pozostać wersją bazową do 2010 r. Ta wersja systemu SAP jest pierwszą całkowicie dostosowaną do wymogów SOA i strategii SAP NetWeaver. Na razie mySAP ERP 2005 kupiło jedynie 107 klientów.

Tymczasem SAP ma wciąż potężną bazę użytkowników SAP R/3. Już dziś firma zapowiada, że zaprzestanie wspierania tej wersji systemu w 2009 r. Być może nowa strategia skłoni klientów do migracji. Wielu z nich nie przymierzało się do tego projektu, obawiając się kosztownej i kłopotliwej migracji i jednocześnie zastanawiając się nad tym, czy warto w ogóle migrować, skoro lada moment może ukazać się nowsza wersja mySAP.

Korporacyjna wyszukiwarka SAP

SAP przygotowuje aplikację Enterprise Search, która ma pomóc użytkownikom we wprowadzaniu specyficznych, bezpiecznych kwerend wśród danych strukturalizowanych i niestrukturalizowanych, zawartych zarówno w oprogramowaniu SAP, jak i aplikacjach firm trzecich. Enterprise Search - znana wcześniej pod nazwą Project Ago - pracuje na platformie SAP NetWeaver 2004. Wykorzystywany przez nią motor indeksujący to istniejąca już technologia SAP o nazwie Trex, połączona z nowo zaprojektowanymi możliwościami wyszukiwania. Wersję próbną Enterprise Search można ściągnąć ze strony SAP. Wersja finalna aplikacji ma być dostępna w 2007 r. Firma zamierza oferować to rozwiązanie jako rozszerzenie Business Intelligence Accelerator.


TOP 200