Koniec wsparcia dla tanich tabletów Surface z modemem LTE

Microsoft porzucił wsparcie dla pierwszej generacji Surface Go z łącznością 4G LTE.

W 2022 roku firma Microsoft kończy wsparcie dla wielu urządzeń z rodziny Surface. W ubiegłym roku część modeli nie otrzymała aktualizacji do systemu operacyjnego Windows 10, a teraz naszedł na koniec wsparcia za pośrednictwem aktualizacji dla pierwszej generacji Surface Go z wbudowanym modemem sieci komórkowej 4G LTE.

Microsoft Surface Go pierwszej generacji
Źródło: microsoft.com

Microsoft Surface Go pierwszej generacji

Źródło: microsoft.com

Surface Go zadebiutował na rynku w sierpniu 2018 roku. Dwa miesiące później na rynku pojawiła się wersja z wbudowanym modemem sieci komórkowej. Microsoft poinformował o zakończeniu wsparcia dla tego urządzenia. Surface Go LTE nie otrzyma już żadnej aktualizacji oprogramowania układowego oraz aktualizacji sterowników. Tablet nie został również objęty procesem aktualizacji do systemu operacyjnego Windows 11.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • 2022 rok oczami firmy Microsoft - sprzęt, software i akwizycje

Microsoft znany jest z 48 miesięcznego wsparcia dla swoich urządzeń, a data ta liczona jest od dnia wprowadzenia danego modelu na rynek.

Warto podkreślić, że brak wsparcia ze strony firmy Microsoft nie oznacza zakończenia wsparcia dla aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10 za pośrednictwem Windows Update. Gigant z Redmond oddziela wsparcie dla aktualizacji oprogramowania układowego i sterowników od aktualizacji samego systemu operacyjnego. Posiadacze Surface Go pierwszej generacji nadal będą otrzymywać aktualizację systemu operacyjnego do końca 2025 roku - momentu zakończenia wsparcia dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 10.

Kolejnym komputerem, który straci wsparcie będzie Microsoft Surface Laptop drugiej generacji. Data zakończenia wsparcia ustalona została na 27 grudnia 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200