Koniec sporu Cisco z Huawei?

Cisco Systems i chiński producent Huawei Technologies zawieszają broń po podpisaniu ugody, która może zakończyć spór o bezprawne wykorzystywanie przez chińskiego dostawcę sprzętu patentów należących do lidera rynku sieciowego.

W styczniu tego roku Cisco wytoczyło Huawei proces, oskarżając tę firmę o "bezprawne kopiowanie i wykorzystywanie oprogramowania Cisco IOS, w tym użycie kodu źródłowego." Cisco twierdziło także, że Chińczycy skopiowali dokumentację Cisco i inne dokumenty chronione prawem autorskim.

1 października obie firmy podpisały ugodę, która powinna zakończyć sprawę - "po przeprowadzeniu pełnego procesu niezależnych ekspertyz".

Zobacz również:

Cisco stwierdziło, że zgodnie z ugodą Huawei ma nadal przestrzegać postanowień z wstępnego orzeczenia sądowego. Orzeczenie wydane w czerwcu potwierdza niektóre, ale nie wszystkie, żądania Cisco. Huawei ma dokonać zmian w niektórych ze swych ruterów i przełączników. Firmy zgodziły się na kontrolę wprowadzania tych zmian. Inne szczegóły ugody są tajne.

Także wspierający Huawei 3Com podpisał ugodę w tej sprawie. W marcu tego roku 3Com poinformował o zawarciu joint venture z Huawei, dzięki któremu 3Com powraca na rynek rozwiązań korporacyjnych i WLAN.


×