Koniec kwarantanny. Fabryki Foxconn ponownie uruchomione

Po przerwie wywołanej gwałtownym wzrostem liczby aktywnych przypadków COVID-19 w Chinach, fabryki ponownie wracają do pracy.

Foxconn - największy podwykonawca produkujący sprzęt na zamówienie firmy Apple, wznowił swoją działalność po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Dwa największe zakłady produkcyjne Foxconn znajdujące się w Shenzhen ponownie działają. Spółka wydała w poniedziałek - 21 marca 2022 roku - oświadczenie prasowe, w którym poinformowano o powrocie do pracy w fabrykach.

iPhone 13 Pro
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro

Źródło: apple.com

Foxconn wstrzymał produkcję urządzeń dla Apple na kilka dni. Decyzja wynikała z postanowień rządu chińskiego, który zdecydował się na zamknięcie fabryk w Shenzhen, w którym wykryto wiele nowych przypadków koronawirus. Zakaz pracy obowiązywał do niedzieli - 20 marca 2022 roku. Dzień później - w poniedziałek 21 marca 2022 roku fabryki należące do Foxconn powróciły do normalnego trybu pracy.

Zobacz również:

  • TikTok na cenzurowanym
  • Możliwy paraliż w dostawach iPhone'a
  • TSMC rozpocznie produkcję w 2 nm w 2025 roku

Firma potwierdziła, że wznowiono normalny sposób funkcjonowania w fabrykach zlokalizowanych w dzielnicach Longhua oraz Guanlan w Shenzen. W mieście tym odbywa redukcja jedynie niewielkiego ułamka produkowanych smartfonów iPhone. Foxconn obiecywał, że przerwa nie wpłynie negatywnie na dostępność sprzętu Apple.

Przerwa z marca 2022 roku to największy zastój w produkcji urządzeń Apple od wybuchu pandemii koronawirus, która sparaliżowała łańcuchy dostaw i zmusiła Apple do przełożenia kilku niezwykle ważnych premier - w tym debiutu rynkowego iPhone'a 12.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200