Koniec eCenter

Spółka świadcząca od połowy zeszłego roku usługi hostingu i kolokacji serwerów oraz udostępniania aplikacji w modelu ASP, postanowiła zawiesić działalność. Bezpośrednim powodem były kłopoty finansowe spowodowane trudną sytuacją rynkową i odwrotem głównego udziałowca spółki, Elektrimu.

Krakowska spółka eCenter SA, powołana do życia w połowie 2000 roku, z końcem bieżącego roku przestanie działać. W chwili obecnej spółka nie ma środków na dalsze funkcjonowanie na objętym recesją rynku IT w Polsce. "Po wielu próbach pozyskania pieniędzy z Elektrimu, co poparte było zobowiązaniami Elektrimu wobec spółki eCenter jako jej głównego akcjonariusza i usilnych staraniach o inwestora zastępczego, nasi klienci zostali poinformowani o niemożności świadczenia dla nich przez nas usług. eCenter będzie działać do końca roku, tak aby zapewnić naszym kilkunastu klientom niezbędny czas na migrację do innego dostawcy", przedstawił obecną sytuację w spółce Wojciech Wolas, dyrektor zarządzający eCenter SA.

eCenter jako druga (po portalu Poland.com) spółka internetowa z "koszyka" Elektrimu, nie doczeka się powszechnie zapowiadanego na przyszły rok wyjścia branży informatycznej z recesji. "Elektrim prowadzi rozmowy w kwestii odsprzedania posiadanych udziałów w eCenter (58% akcji). Z naszej strony prowadzone są rozmowy z partnerami, aby uratowac spółkę jako podmiot świadczący usługi outsourcingowe", dodał W. Wolas.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość

W krakowskiej firmie pozostało 18 pracowników (głównie inżynierowie i administratorzy sieci), którzy zapewnią klientom Internetowego Centrum Danych eCenter swobodną "przeprowadzkę do konkurencji".

Umowa o powstaniu eCenter została zawarta pod koniec czerwca ub.r. pomiędzy Elektrimem a funduszem wspierającym rozwój firm internetowych, Internet Investment Fund (IIF).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200