Koniec aukcyjnych piratów?

Stowarzyszenie MPAA rozpoczęło nowy etap walki z osobami nielegalnie dystrybuującymi filmy oraz oprogramowanie. Przedstawiciele MPAA zapowiedzieli uważne przyglądanie się aukcjom internetowym i pozywanie do sądu osób oferujących tam nielegalne kopie filmów i programów.

Inicjatorem akcji jest Motion Picture Association of America (MPAA), stowarzyszenie reprezentujące interesy amerykańskiego przemysłu kinematograficznego, jednak prowadzona jest ona we współpracy z organizacją Business Software Alliance (BSA), której głównym celem jest walka z nielegalnym kopiowaniem oprogramowania.

W oświadczeniu opublikowanym przez MPAA czytamy, że złożono już pozwy przeciwko kilkudziesięciu osobom, które oferowały w przeróżnych serwisach aukcyjnych filmy "8 mila", "Śmierć nadejdzie jutro", "Czerwony Smok" oraz "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Nazwisk pozwanych nie ujawniono, jednak z oświadczenia wynika, że są to mieszkańcy USA.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Wiadomo, że MPAA i BSA stosują metodę, którą można przyrównać do prowokacji policyjnej - najpierw kupują za pośrednictwem serwisu aukcyjnego film lub oprogramowanie, a później, po stwierdzeniu, czy jest to nielegalna kopia, podejmują kroki prawne przeciw piratowi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200