Koniec Vendi.pl?

Pod znakiem zapytania stoi wspólne przedsięwzięcie internetowe Agory i ComputerLandu. Pasaż handlowy Vendi.pl, zarządzany przez Centrum Handlu Internetowego, z końcem marca zawiesił działalność.

Na stronie pasażu handlowego pojawił się komunikat o zawieszeniu z końcem marca działalności "w tej formie". Nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to ostateczny koniec zbudowanego kosztem 9 mln zł przedsięwzięcia Agory i ComputerLandu. Komunikat przekierowuje potencjalnych klientów do czterech ostatnich sklepów które współpracowały z pasażem.

Pasaż został uruchomiony we wrześnie 2001 r. Według założeń twórców inwestycje wynoszące 9 mln zł miały zwrócić się w końcu 2002 lub (według wersji pesymistycznej) w końcu 2003 roku. Spółki, które objęły w pasażu po 50% liczyły na zdobycie 20% detalicznego e-rynku do końca br. , a 30% do końca 2004. W momencie uruchamiania, w pasażu według deklaracji jego twórców było ok. 50 sklepów.

Zobacz również:

  • PDF Joiner, czyli wygodny sposób na łączenie PDF-ów
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Komunikat nie daje jasnej odpowiedzi, co dalej będzie się działo z pasażem. W ostatnim czasie ComputerLand wycofał się z kilku swoich inwestycji internetowych (Clinika.pl, StalPortal). Także Agora wspominała już o chęci wycofania się z inwestycji w Centrum Handlu Internetowego, zarządzającego pasażem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200