Koniec Netoskop.pl?

Niewykluczone, że już wkrótce z Sieci zniknie popularna polska wyszukiwarka Netoskop.pl. Na jej stronie możemy co prawda znaleźć informację o zbliżającej się premierze nowej wyszukiwarki, dowiedzieliśmy się jednak, że firma ma problemy z finansowaniem dalszego funkcjonowania i chce zawiesić działalność.

Jak poinformował nas przedstawiciel firmy,http://Netoskop.pl boryka się ze sporymi problemami finansowymi. "Prawdopodobnie nie uda się znaleźć finansowania na jej dalsze prowadzenie i rozwój" – powiedział Michał Rolski, współtwórca Netoskopu. Dlatego też bardzo możliwe jest, że firma zawiesi działalność. "Być może na zawsze" - dodaje M. Rolski.

Netoskop był pierwszym polskim serwisem automatycznie katalogującym i wyszukującym strony WWW. Jego premiera miała miejsce w grudniu 1996 roku. Wtedy Netoskop uruchomiony został we współpracy z magazynem komputerowym Chip. W 2000 roku został kupiony przez portal Poland.com, a kwietniu 2002 roku odkupiony przez twórców wyszukiwarki.

Zobacz również:

  • Korzystając z tej usługi, wyszukiwarka Google Search będzie pracować wydajniej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200