Koniec Mac OS 9

Koncern Apple zdecydował, że od 1 stycznia 2003 r. wszystkie nowe komputery Macintosh nie będą już posiadać samodzielnie działającego systemu operacyjnego Mac OS 9. Co więcej - nie będą już mogły być pod jego kontrolą uruchamiane.

Począwszy od drugiej połowy 2000 r. Apple wdraża system operacyjny nowej generacji - Mac OS X. Jego pierwsza wersja "pudełkowa", oznaczona numerem 10.0, pojawiła się w marcu 2001, zaś od stycznia 2002 r. Macintoshe trafiające na rynek już domyślnie startowały z systemu Mac OS X 10.1.2. Od sierpnia 2002 dostępna jest na rynku nowa wersja systemu - Mac OS 10.2 "Jaguar". Apple podkreśla, że we wszystkich obecnie sprzedawanych wersjach systemu Mac OS X dostępny jest tryb Classic, umożliwiający uruchamianie aplikacji stworzonych dla Mac OS 9.

Apple poinformował również, że firmy i osoby, chcące w najbliższym czasie dokonać "przesiadki" z systemu Mac OS 9 na OS X mogą liczyć na nieodpłatną (lub na promocyjnych warunkach) pomoc i opiekę techniczną na etapie "przenosin" i wdrażania nowych systemów.

Więcej informacji:

http://www.apple.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200