Koncerty przez ASTRĘ

Sat.Net zakończyła pierwszą serię komercyjnych transmisji strumieniowych IP, wykorzystujących satelitarny system brodcastingowy BBI ASTRY.

Sat.Net zakończyła pierwszą serię komercyjnych transmisji strumieniowych IP, wykorzystujących satelitarny system brodcastingowy BBI ASTRY.

Transmisje zrealizowano na potrzeby firmy Excape TV, telewizyjnego kanału dla klubów nocnych, wykorzystując do tego celu satelitarny interaktywny terminal (SIT) i antenę dosyłową działającą w pasmie Ka, zainstalowaną na dachu klubu Eden na wyspie Ibiza. Nowy system BBI ASTRY umożliwił przekaz na żywo koncertu Dance Anthems w wykonaniu DJa Dave’a Pearce’a, transmitowanego z klubu Eden do abonentów stacji Escape TV, którymi są kluby nocne w Szkocji, Walii i Północnej Irlandii. Dla fanów rozrywki takie rozwiązanie przekazów multimedialnych jest atrakcyjne, gdyż za nieduże pieniądze oferuje niezależnym użytkownikom transmisje na żywo z odległych miejsc.

Przekaz działał prawidłowo, wykorzystując pojemności satelitarne na ASTRZE (1H na 19.2° East) oraz emitując do abonentów platformę multicastową przez sieć ASTRA-NET – działającą w pasmie Ku. Abonenci otrzymali przekaz multimedialny za pomocą urządzeń odbiorczych przyłączonych do własnych komputerów PC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200