Koncentratory sieci Ethernet

Asante Technologies poszerza swoją ofertę o dwa nowe koncentratory sieci Ethernet, wyposażone w 6 i 24 porty.

Asante Technologies poszerza swoją ofertę o dwa nowe koncentratory sieci Ethernet, wyposażone w 6 i 24 porty.

Do koncentratorów można dołączać wszystkie rodzaje mediów stosowanych w sieciach Ethernet, to jest 10BaseT (skrętka nieekranowana - gnazdo typu RJ 45), 10Base2 (koncentryczny kabel ekranowany, tzw. cienki Ethernet - gniazdo typu BNC) oraz 10Base5 (tzw. gruby Ethernet - gniazdo typu AUI).

Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że w sieciach LAN standardu Ethernet małej i średniej wielkości (to jest w takich, w których pracuje maks. 75 stanowisk) użytkownicy wykorzystują oferowane im pasmo przenoszenia danych co najwyżej w 30%. Stąd przekonanie firmy Asante o potrzebie rozwijania standardowych koncentratorów sieci i podjęcie produkcji dwóch nowych modeli.

Koncentratory będą dostępne w II kw. br. i kosztować mają: model BNCHub/6 - 299 USD, a 10THub/24 - 502 USD. Produkowane już przez Asante koncentratory kosztują: 10THub/8 - 172 USD i 10THub/12 - 277 USD. Niezależnie od prac nad sprzętem obsługującym ruch w tradycyjnych sieciach Ethernet, Asante przygotowuje się też do wprowadzenia na rynek w III kw. br. sprzętu dla przełączanych sieci Ethernet, tj. koncentratorów przełączających i kart. W hubach będzie można instalować zarówno standardowe karty sieci Ethernet (10 Mb/s), jak i karty obsługujące sieci Fast Ethernet (100 Mb/s).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200