Koncentrator DSLAM

Na polskim rynku dostępny jest koncentrator DSLAM o nazwie IDL-4801 (produkowany przez tajwańską firmę Planet), zawierający 48 portów abonenckich wspierających cyfrowe linie abonenckie ADSL/ADSL2/ADSL2+.

Koncentrator DSLAM
Koncentrator zawiera splitter POTS i jest przeznaczony dla operatorów telekomunikacyjnych świadczących usługi dostępowe oparte na technologii ADSL. Urządzenie jest stakowalne (użytkownik może budować wieżę składającą się z wielu koncentratorów) i posiada interfejs uplink 1000Base-LX, pozwalają elastycznie skalować całe rozwiązanie.

Koncentratorem można zarządzać lokalnie albo zdalnie na kilka sposobów: wiersz poleceń, SNMP oraz używając polecenia Telnet z wykorzystaniem portu RS-232 CID lub portu Ethernet MGNT. Graficzny interfejs zarządzania jest oparty na oprogramowaniu Windows i oferuje funkcję centralnego zarządzania.

Urządzenie oferuje wiele funkcji, takie jak QoS, VLAN, zarządzanie pasmem oraz kontrolę przepływu Data Flow Security Control.

Rozwiązanie kosztuje (cena detaliczna) ponad 11 tys. zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200