Komunikator = komputer + telefon GSM

Miniaturowy komputer do współpracy z GSM - dostępny wcześniej niż telekomunikacyjna sieć cyfrowa.

Miniaturowy komputer do współpracy z GSM - dostępny wcześniej niż telekomunikacyjna sieć cyfrowa.

HP OmniGo 700LX Communicator Plus to opracowany przez firmę Hewlett-Packard mały, przenośny komputerek typu palmtop, który w połączeniu z telefonem komórkowym systemu GSM zapewnia podstawowe usługi komunikacyjne: wysyłanie faksów, obsługę poczty elektronicznej i łączność z komputerowymi sieciami lokalnymi. Urządzenie jest dedykowane do współpracy z telefonem Nokia 2110 i umożliwia dołączenie go bez pomocy kabla. Aplikacje do obsługi telefonu są wbudowane w pamięć komputera.

HP OmniGo 700LX jest wyposażony w procesor 80186 7,9 MHz (architektura IBM PC/XT), 4 MB pamięci ROM oraz 2 MB DRAM, monochromatyczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 640 x 200 pkt., gniazdo PC Card (PCMCIA) Type II, interfejs do zdalnej komunikacji w paśmie podczerwieni i port szeregowy. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego MS DOS 5.0 i ma wbudowany zestaw aplikacji zawierający m.in. książkę telefoniczną, terminarz, arkusz kalkulacyjny Lotus 123, kalkulator finansowy i notatnik.

Przeznaczony przede wszystkim dla podróżujących biznesmenów, HP OmniGo 700LX waży 397 g i jest już dostępny w Polsce, choć krajowe sieci GSM nie zostały jeszcze uruchomione i obecnie można jedynie testować zaawansowane funkcje telekomunikacyjne tego urządzenia. Można się jednak spodziewać, że jeszcze w tym roku OmniGo 700LX znajdzie praktyczne zastosowanie również w naszym kraju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200